Nejjednodušší DIY suchý šampon pro brunety

Recept na domácí suchý šampon pro brunety

Testnutí suchýho šamponu už mě dohnalo. Můžou za to dvě věci – knížka o kosmetice od Metafory (tahle), kterou jsem nedávno recenzovala, a pak no poo řešení mytí vlasů (o tom víc tady).

Pamatuju si, jak kdysi holky suché šampony používaly. Přišlo mi to divné, takový nemoderní. A dneska si řikám: „hurá, sláva nemoderním věcem“ :). Samozřejmě že to byly kupované produkty a neobešly se bez chemie. Je vám asi jasné, že u mě suchý šampon znamená domácí míchání. A ohromně jednoduché míchání. Je to zase směšně easy a výsledek je překvapující. Upozorňuju ale, že je to můj první experiment a moje první používání suchého šamponu.

Teď už jen pár slov k použití suchého šamponu. Tento se používá velmi podobně jako pudr. Vyplatí se ho mít v nějaké širší a nižší uzavírací pixle. A k tomu potřebujete jen štětec. Jemně nabrat na štětec, oklepnout a přepudrovat místa, která potřebujeme zmatnit. Ono jinak metod použití je spousta, já ho aplikuju na vlasy, ne ke kořínkům přímo a mam vždy vlasy stažené. Vím ale, že jiní to dávají ke kořínkům a pak nějak vyčesávají. Mně osobně vyhovuje pudrování, absolutně ho na vlasech necítím, což je super.

Je to skvělá pomoc, když potřebujete vlasy dát do pucu! Na nahrazení klasického mytí to ale není :).

Ještě barva. Důležitá věc! Suchý šampon zanechá lehký dotek barvy na vlasech. Proto myslete na svoji barvu a dle toho míchejte šampon. Kakao se dá sehnat v různých odstínech a taky upravujte  podíl kakaa v produktu.

Suroviny:

 • kakaový prášek
 • kukuřičný/bramborový škrob
 • volitelně: éterický olej

Recept na suchý šampon z knížky Přírodní kosmetika: 200 tipů

Tyto dvě suroviny považuju za stálice ve spíži a proto se mi tak líbí. Jak můžete vidět, v originálním receptu je ještě soda. Se sodou jsem zatím nechtěla začínat, takže jsem ji vynechala.

Přidat můžeme esenciální olej pro extra vůni, případně kvůli nějakým terapeutickým účinkům. Šetříme s ním ale, aby byl dostatečně „rozředěný“ sypkou směsí.

A samozřejmě, suroviny důkladně promícháme a dobře schováme v nějaké pixličce před vlhkostí.

Na nanášení si vyberte nějaký dobrý štětec, já sáhla do šuplete a vytáhla tento.

Doufám, že pokud tohle neznáte, tak budete koukat stejně jako já :).

Recept je ofocený z knihy Přírodní kosmetika – Jak na to – 200 rad, postupů a návodů k výrobě přírodních kosmetických produktů, recenzi na ni najdete tady.

DIY suchý šampon z kakaa a škrobu, recept

Recept na domácí suchý šampon pro brunety

dify.cz

6 ks komentářů

  1. Jééé, no to je hustý, ja jedu od Velikonoc.. mouku nebo jíl a dneska jen vodu.. tenhle „sucháč“ teď testuju bez přestání a dávám dohromady podklady pro článek. Zatím to vypadá, že použití ráno a večer umí snad i šampon nahradit, nevim, co se s tim všim z vlasů stane, ale nějak to zmizí :D

    1. JJ, žitnou mouku, jako na poctivej chleba :) Ale nějak mi to moc nefunguje, jíl taky ne. Mam divný vlasy :D Ten sucháč ale jo, ten mi fakt hodně pomáhá, myslim, že si na něm odbudu tu přechodnou fázi… jinak je super skupina fb na no poo – No poo (no shampoo) CZ-SK
     Ten „uzenkovej“ sem teďka zrovna zas vytáhla, ale mam už doma docela vedro, tak se mi roztejká.. to mu ale neubírá na účinnosti :)

 1. já jsem před rokem začala s tuhým mýdlem na vlasy plus kyselý oplach, ale jednou mi došel, tak jsem sáhla po kombinaci soda + kyselý oplach a byla jsem nadšená, vlasy mám krásné a nemusím je mýt tak často, ale není to na časté používání( vysušuje) , takže teď jedu vejce s medem a bylinkový oplach a jednou za měsíc tu sodu. ale občas by se mi hodila rychlovka jako je tahle, díky za tip!

  1. Ahoj Hanko, moc díky za koment! Já bohužel od drsnějšího no poo šla zpátky k mejdlu, no jo, nevydržela jsem to díky okolnostem. Tak snad se k tomu zas někdy dokopu. Nejlíp mi fungovala právě soda a kyselý oplach, ale tak jedno mytí z pěti vyšlo špatně, takže sem se na to nemohla spolehnout :/ Zjišťovala sem ale ohledně tý sody a obecně by asi neměl bejt problém ji používat na každý mytí. Ale já mam třeba vlasy fakt „zprasený“ (omlouvám se za výraz, ale je asi nejvýstižnější :)) takže nejdřiv je dát do pořádku a pak snad dobrý, ráda bych myla tak každejch 5 dní, tak snad to vyjde. Tenhle sucháč je fajn, jen si člověk trošku připadá jak bonbon :)