Masovo-sýrové karbenátky s fazolkami na másle

Masové karbenátky se sýrem a cibulkou s fazolkami na másle

Hlavní chod bez klasické škrobovité přílohy je vždycky dobrá volba. Tentokrát bylo v počátku jasné jen to, že to bude o pěkném šťavnatém karbenátku. Zbytek už se nějak vyvinul. Výsledkem byly masovo-sýrové placičky s čerstvými zelenými fazolkami na másle a hromádkou výborné kapie.

Co potřebujeme (na asi 4 porce):

  • asi 900 g masa – my měly velmi libový bůček
  • 1 cibule
  • 150 g sýra – v našem případě strouhané mozzarelly
  • sůl
  • bylinky – sušený česnek, pepř, čerstvý tymián. Dejte, co máte po ruce, všechno je dobré.
  • zelené fazolky – čerstvé nebo mražené, kulaté nebo ploché
  • trošku másla
  • další zelenina na přílohu

Ploché fazolové lusky na másle

Výběr masa je na každém, určitě je ale lepší vzít nějaké méně suché maso, případně zkombinovat více druhů masa. Ano, servírujeme si s tím i nějaký ten tuk, ale i ten je součástí zdravého jídla :). Maso si nejlíp nameleme doma sami, pokud nemáme mlýnek, můžeme lehce pomixovat.

Další věcí, kde máme více možností, je sýr. Já často volím obyčejnou strouhanou mozzarellu, protože má zcela bezproblémové složení a neruší svojí chutí.

Smícháme namleté maso s najemno nakrájenou cibulkou a strouhaným sýrem. Osolíme, opepříme, já přidala i sušený česnek (asi půl lžičky) a pár snítek čerstvého tymiánu. Z dobře promíchané směsi tvoříme placičky a pokládáme je do nějaké zapékací nádoby. Je potřeba počítat s tím, že z masa nějaká ta tekutina vyteče, takže ideální je třeba mělká keramická zapékací nádoba. Pečeme na 180 stupňů, dle tloušťky placiček asi 40 – 50 minut.

Čerstvé fazolky očistíme, nakrájíme na kratší (asi 4 cm dlouhé) kusy. Ty potom vhodíme do vařící vody na asi 1 minutku. Zcedíme a opečeme na trošce másla. Osolíme. Pokud máme mražené fazolky, můžeme je hodit na pánvičku klidně i mražené.

Na talíř ke karbenátkům a fazolkám už stačí dát jakoukoliv zeleninku, co máme po ruce.

Šťavnaté masovo-sýrové karbenátky

Šťavnaté masovo-sýrové karbenátky

dify.cz