Lékořicová pleťová voda na problémy

Domácí protizánětlivá pleťová voda

O lékořici už tu padla řeč. Má hlavně protizánětlivé účinky a tedy pomáhá tam, kde si tělo jaksi s vlastní produkcí protizánětlivých látek nevystačí. Hodí se hlavně na různé pupínky, zánětlivá ložiska a taky na řadu ekzémů a vyrážek a dalších kožních onemocnění. V některých případech umí plně nahradit průmyslově vyráběné přípravky na bázi glukokortikoidů. Narozdíl od nich ale nemá vedlejší účinky, je přírodní, bez nepotřebných přidaných látek a taky je super levná. Ty vedlejší účinky u glukokortikoidů rozhodně nejsou zanedbatelné – ztenčují pleť a většina z nich není vůbec určená na obličej. Navíc se na nich tělo stává závislé. Takže…pokud potřebujete nějaký protizánětlivý přípravek, vyzkoušejte tuto domácí pleťovou vodu.

 

Co potřebujeme (na 10 ml):

  • 1 ml lékořicového macerátu v alkoholu
  • 5 kapek tea tree esenciálního oleje
  • vodu – převařenou, destilovanou, minerální.. výrobek je k rychlé spotřebě, takže to není zas až tak zásadní

Lékořicový macerát… pamatujete na lékořicový olej? Tak tentokrát je to to samé, akorát olej měníme za alkohol. V alkoholu se účinné látky z lékořice lépe rozpouštějí. A nemusíme z něj mít žádný strach, je ho tam málo, po této vodě pleť ošetříme oleji, takže žádné hrůzné účinky alkoholu se konat nebudou :).

Lékořicový alkoholový macerát je ohromně jednoduchý – do skleničky dáme kousky lékořicového kořene, zalijeme alkoholem (aby byly kousky kompletně pod hladinou) – třeba vodkou, přikryjeme a necháme louhovat. Ideálně aspoň tři týdny, můžete ale v průběhu odebírat a zase dolívat. Není to nejideálnější, ale ze začátku je to možnost.

Teď k receptu…do čisté lahvičky nalijeme lékořicový macerát, přidáme čajovníkový olej. Dobře protřepeme a necháme chviličku ustát. Pak už stačí jen doplnit vodou a znovu protřepat. A je to.

Vodu skladujeme v lednici a je určena k rychlé spotřebě. Lahvička o objemu 10-15 ml je ideální, máme to na nějakých 7 dní. Můžeme ji však vyrobit ve větším množství a zakonzervovat – třeba Cosgardem. Na 100 ml produktu počítáme se zhruba 18 kapkami.

Před každým použitím ještě protřepáme a používáme klasicky k čištění vatovým tamponkem. Po tomto čistícím kole už z pleti nic nestíráme. Alkohol je odpařený. Kdyžtak ještě navlhčíme (třeba růžovou vodou) a vmasírujeme olejíček.

Domácí lékořicová pleťová voda

dify.cz