Domácí pleťové masky z broskve

Čerstvé broskve v domácí kosmetice

Sezónní ovoce je dobré nejenom do bříška, ale i na tvářičku. Teďka nám takhle skvěle poslouží třeba broskev, ze které se dá připravit řada krásně voňavých čerstvých pleťových masek.

Broskev a její účinky na pleť

Mezi nejdůležitější látky obsažené v broskvích patří vitamín A a vitamín C. Vitamín A má velmi blahodárný vliv na kůži – působí proti akné, vzniku vrásek, problémům s pigmentací a navrací pleti zdravý tón. Vitamín C zvyšuje elasticitu pokožky a tím bojuje proti jejímu stárnutí a vráskám. Jako antioxidant pomáhá pleti se bránit před negativními vlivy.

Příprava domácí pleťové masky

Jako u každé jiné masky, i tady se snažíme o přiměřené množství – testujeme a po několik a pokusech zjistíme, jak velké množství na obličej asi potřebujeme. Nebudu udávat množství po lžících ani kusech, pár takových receptů jsem zkoušela a výsledkem bylo vyhození asi 75 % směsi, což je ohromné plýtvání a veliká škoda.

Broskev a péče o pleť

Broskev a bílek

Maska z broskve a bílku je velmi jednoduchá, rychlá a efektivní. Pokud popátráte, zjistíte, že patří mezi nejoblíbenější broskvové DIY produkty. Měla by mít vypínací účinky a stahovat póry. Vhodná je spíše na mastnější pleť.

Broskev, žloutek a med

Když místo bílku dáme žloutek a k tomu kapku medu, dostaneme masku vhodnou pro suchou pleť. Vyživí ji a řádně zhydratuje.

Broskev a olivový olej

Klasika v podobě olivového oleje a ovoce. Dodá hodně hydratace a navíc díky olivovému oleji bude antibakteriální.

Broskev a otruby

Vyberte si jemnější otruby a spolu s broskvovou dužinou připravte perfektní, létem vonící masku, která poslouží zároveň i jako peeling.

dify.cz