4 super důvody, proč si kosmetiku vyrábět doma a moc se o nich nemluví

O výrobě domácí přírodní kosmetiky - moje důvody, proč ji tak miluju

Dobrých důvodů, proč si vyrábět domácí kosmetiku, je spousta. A je zajímavé, jak se pohled na věci dokáže změnit. Na začátku byla pro mě výroba kosmetiky hodně velkou výzvou a velkým neznámem a, upřímně, ani jsem tomu snad nějak nevěřila. Prostě jsem si to vůbec nedovedla představit. Zkusila jsem pár easy věcí a pak přemýšlela nad tím, jestli by vůbec někdy šel vyrobit krém, deodorant nebo dokonce zubní pasta. Přiznám se, že dneska už často nad výrobou jako takovou nepřemýšlím. Každý, opravdu každý den se ale aspoň jednou zastavím u myšlenky, jak super je si ty věci doma udělat. Jak bezvadný je, že si udělám, co chci, na co „mám chuť“ a že mě reklama na kosmetiku zajímá maximálně proto, že je postavená na pěkné fotce. Rozhodla jsem se proto napsat krátký článek o pár věcech, které si tak často pochvaluju. A zajímá mě, jestli to máte stejně nebo jestli máte nějaké svoje další zajímavé důvody, proč domácí kosmetiku milujete.

Nezávislost

Obecně jsem typ člověka, který nemá rád pocit závislosti. Při výrobě kosmetiky jsem závislá v podstatě jen na dvou věcech – na přírodních zákonech a na svojí schopnosti. Udělám si prostě, co potřebuju a jak to potřebuju. A to nemám žádné speciální potřeby, pro které bych vyloženě nemohla používat drogérkovou klasiku.

Boj proti mega výrobcům

Čím dál tím víc mám chuť nepodporovat velké výrobce, které diktují trhu. Nelíbí se mi jejich politiky, nelíbí se mi, že řeší skutečně jenom zisk. Když si dělám svoji kosmetiku, tak ze mě tito velcí výrobci mají 0 korun. A musím uznat, že mě to těší. Těší mě, že v kosmetice mám možnost trhnout se, nebýt součástí konzumu a nepodporovat kosmetický průmysl. Protože… třeba elektriku odebírat prostě musím, kosmetiku ale nikoli!

Podpora malých firem a lokální produkce

Mnohé suroviny na výrobu kosmetiky jsou typicky vyráběny a prodávány malými firmami. To se mi líbí, a že moc! Mám totiž pocit, že moje peníze jsou někam, kde mají smysl. Nezahučí ve velké firmě, kde si z nich manažerstvo zaplatí nóbl večeři. A úplně nejlepší je, když můžeme kupovat suroviny lokální produkce. To se dostáváme ještě o hodně levelů výš.

Netestování na zvířatech

Testování na zvířatech se řeší už dlouho. Pořád mám ale pocit, že se o tom neví všechno. Čas od času se vynoří další informace o tom, co se jak na kom testuje a že o tom zákazníci ani nevědí. Pokud si koupím suroviny, vim, že se nemusím ptát, co strašného v pozadí stojí. Vím, že si to otestuju sama – sama na sobě :).

 

Těch důvodů k výrobě kosmetiky mám samozřejmě ještě moc a moc, ale tohle jsou věci, o kterých se moc nemluví. Přitom domácí kosmetice dávají ještě mnohem větší smysl! :)

dify.cz

2 ks komentářů

  1. I jako rozmazlená uživatelka „super“ značek typu Clarins, Chanel apod. jsem přede dvěma lety přešla na DIY kosmetiku a neměnila bych. Všechno jsou to jen komerční kecy, oleje a bambucké máslo jsou možná uživatelsky trochu náročnější, zato mají skutečný efekt. A když jsou navíc k dispozici takové super recepty, není se vůbec čeho bát!