Regenerační balzám na rty s měsíčkovým máslem

Léčivý DIY balzám na rty s měsíčkem

Balzámy na rty jsou skvělým startem, pokud chcete vyrobit svůj první kosmetický produkt. Jsou ale taky tím, co můžete stále vylepšovat a co vám bude dělat pořád radost, nejspíš i když už je to pětistý kousek.  Na tenhle balzám už jsem myslela dávno, vlastně mě přivedl k nápadu vyrobit měsíčkové kakaové máslo. To nám totiž dovolí měsíček mazat pohodlně na rty a doplnit ho o další užitečné bylinky. Jako společnost jsem mu vybrala rozmarýn a hřebíček. Bude to mocné trio :).

 

Co potřebujeme (na 4 tyčinky):

Recept na výrobu léčivého balzámu na rty

Tyto suroviny vydají zhruba na 4 klasické tyčinky – záleží na tom, jak přesně nám váha váží, ale taky na ztrátách vzniklých při nalévání (hmota tuhne na stěnách nádobky) a tak různě.

Pokud se chystáte na výrobu balzámu na léto, uberte trošku oleje a dejte víc vosku.

Kakaové máslo, oleje a včelí vosk rozpustíme ve vodní lázni (použila jsem obyčejnou malinkou skleničku vloženou do kastrůlku s vodou, za lehkého zahřívání na plotně). Rozpuštění můžeme pomoci mícháním.

Jakmile se nám suroviny zcela rozpustí, vyndáme z hrnce a nakapeme esenciální oleje. Rozmícháme a plníme do obalů. Necháme ztuhnout, já tomu pomáhám v lednici – chladnutí je rovnoměrnější.

Obaly doporučuju v předstihu dobře omýt mýdlovou vodou – komplet je rozmontovat, omýt, dobře opláchnout a nechat na vzduchu uschnout. Poté zase smontovat. Takhle je můžeme omýt všechny a pak schovat v sáčcích pro pozdější použití. Taky doporučuju před plněním dobře zkontrolovat, že jsou stočené dolů, na svoji nejnižší pozici.

Pokud se vám zdají vaše esenciální oleje příliš silné, klidně uberte kapičky.

A teď ještě k účinkům – všechny tři bylinky mají podobné účinky, skvěle se doplňují. Léčí, desinfikují, působí protizánětlivě, zklidňují. Kdo trpí na popraskané koutky, určitě by měl vyzkoušet. Hřebíček taky mimo jiné tlumí bolest, což se taky hodí.

Měsíčkový balzám na rty s rozmarýnou a hřebíčkem

dify.cz

6 ks komentářů

    1. Ahoj Martino, díky za komentář. Balzám je síla, to je pravda :) všechno se musí poctivě rozmíchat, aby to bylo rovnoměrně rozložený do celý hmoty. Silnej je ale záměrně a otestovanej taky. Co se týče kontraindikací, tak to je trošku složitý téma, zásadní pravděpodobný problémy se uvádět snažim. Pokud bys měla konkrétně k tomuhle nějaký info, co myslíš, že by tu mělo zaznít, tak budem moc rádi, když to dáš vědět :) klidně i jen napsat téma a já už k tomu dohledám informace. Díky! :)