Přírodní barva na vlasy na bázi henny od Voono

Voono - přírodní henna barva v krabičce pro domácí použití - recenze

Před nedávnem nám byla nabídnuta k vyzkoušení barva od Voono. Už delší dobu nás zajímaly přírodní možnosti barvení, akorát jsme se nikdy nedostaly k tomu to pořádně prozkoumat, nastudovat a pak netrpělivě čekat, jestli námi doma namíchaná barva vyjde aspoň trošku slušně. Už připravená přírodní barva v krabičce tak přišla jako na zavolanou, protože nás přenesla přes veškeré to bádání a umožnila henna barvu vyzkoušet rovnou hnedka a s určitou zárukou…

V barvení vlasů nejsem zrovna zběhlá, ale na čem mi rozhodně záleží, je to, aby barvení nemělo negativní dopad na zdraví mých vlasů. A to byl hlavní důvod, proč jsem se rozhodla barvu na vlasy z henny vyzkoušet. Vybrala jsem si tmavě hnědý odstín české značky Voono a byla zvědavá, jaký bude barvící a jaký ozdravný účinek.

Při mém posledním domácím barvení přelivem z drogérie se mi nějakou záhadou podařilo zesvětlit svou přírodní poměrně tmavě hnědou barvu vlasů, a tak jsem doufala v patrné ztmavení současného odstínu.

V krabičce Voono jsem nalezla vše potřebné, kromě teploměru, který, jak jsem byla upozorněna, je pro smíchání barvy s vodou odpovídající teploty nezbytný. Pořídila jsem si ho a pak už následovala instrukce v návodu. Namíchat pastu a nanést ji na vlasy není nic složitého, udržet ji pak ale ve vlasech 2 hodiny byla výzva :D  (až později jsem se dozvěděla, že to s klidem stačí skutečně nanést jen na 45 minut). Ale i tak to uteklo a po důkladném propláchnutí a umytí vlasů mě hned překvapil příjemný pocit z jejich struktury. Vlasy mi přišly hned silnější a po šetrném vyfénování krásně lesklé. Barva naprosto podle mých představ – velmi podobná mé přírodní, ale o poznání lesklejší a živější.

Barvení hennou je podobné jako běžné domácí barvení, člověk se ale nemusí bát chemických látek a štiplavého zápachu a také toho, aby látka nepřišla do kontaktu s kůží. Část pasty jsem dokonce nanášela bez rukavic a kromě vlasů jsem neobarvila nic jiného.

Jsem zvědavá, jak dlouho barva vydrží a zda bude mít opakovaná aplikace dlouhodobý efekt na kvalitu vlasů.

Voono - přírodní barva na vlasy na bázi henny

Voono - přírodní barva na vlasy na bázi henny přírodní barva v krabičce pro snadné použití - Voono - recenze
PS: tyto dvě fotky nebyly žádným způsobem upravovány :)

Okouknout a koupit barvy Voono na heureka.cz

dify.cz

6 ks komentářů

  1. Tak to je super ♥ Na barvu Voono jsem nedávno taky narazila a docela mě zaujala :) Já jsem se doteď barvila obyčejnými „chemickými“ barvami, na hennu jsem zatím neměla odvahu, ten návod mi přišel hrozně složitý :D Ale je fakt, že vždycky když si vlasy obarvím tou syntetickou barvou, mám je na chvilku lesklé a vypadají pěkně, ale zároveň jsou okamžitě slabší a rozlítanější … Tak příště dám šanci Voono :))

    1. Mně taky přišlo složitý to vlastní míchání henny, i když možná ještě víc mě odrazuje (ještě pořád) to, že výsledek experimentu se musí nějakou dobu nosit na hlavě :-D. Proto mi přijde geniální koupit si to už v krabičce namíchaný pro konkrétní odstín. Kdyžtak slečna, která stojí za Voono, se vším poradí, takže o to jednodušší to je :)

  2. Pavli mas srovnani s barvou khadi? Meli by byt take kvalitni. Ty prave pouzivam. Akorat na sediny nezabira. Budu muset pouzit dvoufazove barveni. Nemas nahodou dimaci recept, hak s zbavit sedin? :D diky. Ted jsem dodelala Tvuj opalovaci krem a je uzasny!!!!!