Ochutnávka: Mini dobroty k čaji, Juliette Lalbaltry

Mini dobroty k čaji, Juliette Lalbaltry - recenze sladké kuchařky od Metafory

Na foodnotes si můžete přečíst článek o knížce Mini dobroty k čaji, v tomto článku spolu do knížky trošku nahlédneme. A jako vždy, připojím pár svých komentářů :).

Úvod k čaji

O čaji jsem přečetla už spoustu knih, sic je to dost dávno. Díky tomu je pro mě málokterý článek o čaji dostatečně zajímavý :). Nicméně uvedené informace jsou určitě poučné pro všechny, kteří čaj rádi, ale nejsou takoví knihomolové. Úvodní kapitolky shrnují základní informace o čaji a vlastně poskytují všechno, co se potřebuje do začátku vědět. Tedy co je potřeba vědět, pokud si chce člověk čaj užít – dobře koupit a správně připravit. Jak už jsem psala na foodnotes, podle mého jednou z nejdůležitějších částí je ta o teplotě vody. Častokrát se totiž setkávám s tím, že někomu zelený čaj nechutná, přičemž se přijde na to, že si ho zalil vroucí vodou a nechal pořádnou chvíli louhovat.

Mini dobroty k čaji, Juliette Lalbaltry - základní informace o čaji

Tipy, jak kombinovat chutě

U receptů najdeme ještě jednu zajímavou informaci. A to ohledně toho, který čaj můžeme k dané dobrotě vyzkoušet. A taky proč. To se mi líbí, protože byť mám čaje opravdu ráda, nikdy jsem se touhle otázkou nezabývala. Ono to bude asi i tím, že čaj si vychutnávám vždy zásadně samotný. Nápad na doplnění čaje něčím sladkým se mi zamlouvá a myslím, že doporučení někoho jiného ohledně takových kombinací mi může pomoci najít úplně nový rozměr pohledu na věc. Taky se ráda nechám poinspirovat nápady a tipy jiných.

Mini dobroty k čaji, Juliette Lalbaltry - tipy, jak kombinovat čaje s různými chutěmi

Pár dobrot, které jsem okukovala už jinde

Po sladkých drobnostech jsem doposud zatím spíš jen pokukovala. Znáte to, vidíte nějakou krásnou fotku nebo zahlédnete zajímavý recept, ale… ale víte, že na to teď rozhodně nemáte čas. Vlastně poslední dobou není čas ani na muffiny, ani na nějaký ten cake. A pak u mě taky spolehlivě funguje „sejde z očí, sejde z mysli“. Takže když mám pak chvilku času navíc, tak všechny ty parádnosti už zase upadly v zapomnění. Tady jsem jich ale pár znovuobjevila, tak uvidíme, třeba na ně dojde :).

Mini dobroty k čaji, Juliette Lalbaltry - kuchařka plná sladkých drobností

Mini dobroty k čaji, Juliette Lalbaltry - kuchařka plná sladkých drobností

Mini dobroty k čaji, Juliette Lalbaltry - kuchařka plná sladkých drobností

Pokud vás knížka zaujala, tak si o ní dále počtete na foodnotes. A najdete ji samozřejmě taky na stránkách Metafory.

dify.cz