Nesmývatelný kondicionér na vlasy

Domácí bezoplachový kondicionér na vlasy, jednoduchý recept

Poslední dobou jsem se pustila do zkoumání toho, jak dát vlasům něco navíc, jak jim po mytí prospět. Protože si myslím, že na mytí stačí něco jednoduchého, stejně se to z vlasů smyje. Lepší je zaměřit se na péči po mytí.

Inspirovat jsem se nechala trošičku různými olejovými séry, ale jak znám svoje vlasy, není způsob, jak jim samotného oleje dát tak akorát. Ať jsem se vždycky snažila sebevíc, byly mastné.

Sáhla jsem tak po svojí oblíbené xanthanové gumě a vytvořila díky ní gel, do kterého jsem trošku oleje mohla rozmíchat. Výsledkem je produkt na vodní bázi s malinkým množstvím rozptýleného oleje, který se dobře aplikuje. Díky tomu se kondicionér skutečně dobře používá a vlasům dodá jen tolik oleje, kolik potřebují, aby byly ve formě. Vlasy pak působí hydratovaněji, nejsou tak rozlítané a voní. Nevím, jestli je to náhoda, ale od té doby, co ho používám, mi i delší dobu vydrží bez mytí.

Co jsem použila:

  • 40 ml/g růžové vody
  • 10 ml/g aloe vera šťávy nebo gelu
  • 1 g xanthanové gumy
  • 1 g oleje (použila jsem mandlový)
  • konzervant, použila jsem 8 kapek Sharomixu

Do skleničky si odvážím olej a na papírek si odvážím xanthanovou gumu.

Skleničku nakloním, aby mi olej stekl do jednoho místa, a rozmíchám v něm xanthanovou gumu.

Nakonec k nim přidám růžovou vodu a aloe, konzervant a promíchám. Žmolkům pomůžu buď průběžným mixováním kapučínovačem a nebo směs nechám odstát a průběžně promíchávám. Za nějaké dvě hodiny budou žmolky prakticky rozpuštěné.

Pokud si chcete celý proces urychlit, přizvěte ještě glycerin. Trošičku glycerinu přidáte k oleji, ve kterém rozmícháváte gumu. Díky glycerinu xanthanová guma nebude tvořit tolik žmolků a hladký gel budete mít vyrobený rychleji.

Bezoplachový kondicionér nanášíme do čerstvě umytých vlasů po trošičkách. Já si pak ještě přidávám malinko gelu později, když jsou vlasy skoro proschlé. Případně ve chvíli, kdy mám pocit, že jim to chce dát trošku tvar. Gel sice vlasy přímo nefixuje, ale trošku podtrhne moje vlnky.

dify.cz

2 ks komentářů

    1. Ahoj Lucko, obecně se doporučuje pro Cosgard někde od 0.6-1,15 % z celku, konkrétně zrovna s timhle konzervantem to spíš nepřehánět. Pro zjednodušení to budem počítat trošku nepřesně v ml. Takže při kulatý hodnotě 1 % Cosgardu chceme na 100 ml produktu 1 ml Cosgardu, což bude nějakejch 20 kapek, 1 kapka bude 0,05 ml… a na 50 ml produktu to dělá 10 kapek. Nicméně to 1 % je zbytečně hodně, na druhou stranu je to produkt, kterej nepřijde moc do styku s kůží, takže teoreticky bysme mohli nechat i to vysoký 1 %, to je pravda. Nicméně já jdu do menšího množství. V tomhle receptu zrovna jsem zvolila koncentraci 0.7 %, protože to není tak problematickej produkt, což dělá zrovna těch 7 kapek na 50 ml. Doufám, že jsem to nějak vysvětlila :).
      Pokud můžu doporučit, tak u konzervantů a dalších speciálních látek vyhledat co nejoficiálnější zdroje podrobností o koncentracích při použití. Cosgard je super, ale vyšší koncentrace se u něj vyloženě nedoporučují a taky se nedoporučuje aplikace více produktů s nim na stejný místo najednou, protože se „kupí“. Jinak ještě taky platí, že každý kapátko může bejt trošku jiný. Samozřejmě nejideálnější je všechno pečlivě odvažovat na setinky, ale to já neprovozuju, v tomhle případě jsou ty odchylky naprosto zanedbatelný, takže s tim moc nebláznim :)