Nesmývatelný kondicionér na vlasy

Domácí bezoplachový kondicionér na vlasy, jednoduchý recept

Poslední dobou jsem se pustila do zkoumání toho, jak dát vlasům něco navíc, jak jim po mytí prospět. Protože si myslím, že na mytí stačí něco jednoduchého, stejně se to z vlasů smyje. Lepší je zaměřit se na péči po mytí.

Inspirovat jsem se nechala trošičku různými olejovými séry, ale jak znám svoje vlasy, není způsob, jak jim samotného oleje dát tak akorát. Ať jsem se vždycky snažila sebevíc, byly mastné.

Sáhla jsem tak po svojí oblíbené xanthanové gumě a vytvořila díky ní gel, do kterého jsem trošku oleje mohla rozmíchat. Výsledkem je produkt na vodní bázi s malinkým množstvím rozptýleného oleje, který se dobře aplikuje. Díky tomu se kondicionér skutečně dobře používá a vlasům dodá jen tolik oleje, kolik potřebují, aby byly ve formě. Vlasy pak působí hydratovaněji, nejsou tak rozlítané a voní. Nevím, jestli je to náhoda, ale od té doby, co ho používám, mi i delší dobu vydrží bez mytí.

 

Co jsem použila:

  • 40 ml/g růžové vody (koupit)
  • 10 ml/g aloe vera šťávy (koupit) nebo gelu
  • 1 g xanthanové gumy (koupit)
  • 1 g oleje (použila jsem mandlový (koupit))
  • konzervant, použila jsem 7 kapek Cosgardu (koupit)

Do skleničky si odvážím olej a na papírek si odvážím xanthanovou gumu.

Skleničku nakloním, aby mi olej stekl do jednoho místa, a rozmíchám v něm xanthanovou gumu.

Nakonec k nim přidám růžovou vodu a aloe, konzervant a promíchám. Žmolkům pomůžu buď průběžným mixováním kapučínovačem a nebo směs nechám odstát a průběžně promíchávám. Za nějaké dvě hodiny budou žmolky prakticky rozpuštěné.

 

Bezoplachový kondicionér nanášíme do čerstvě umytých vlasů po trošičkách. Já si pak ještě přidávám malinko gelu později, když jsou vlasy skoro proschlé. Případně ve chvíli, kdy mám pocit, že jim to chce dát trošku tvar. Gel sice vlasy přímo nefixuje, ale trošku podtrhne moje vlnky (jó, zase mam trvalou, už od léta :)).

dify.cz
hledáte ty nejvymazlenější, přesto však jednoduché recepty na kosmetické produkty? mrkněte na moje ebooky