Dvousložková heřmánková voda pro regeneraci

Heřmánková voda recept

O heřmánku a jeho úžasných účincích na naši pleť jsme už psaly. Takže teď je na řadě taky trocha té praxe.  A to třeba v podobě výroby dvousložkové heřmánkové vody, která bude skvělá pro suchou nebo počasím namáhanou pokožku, bude zklidňovat, regenerovat a může být také velkým pomocníkem na ekzémy.

 

Co potřebujeme (na dávku pro použití na celé tělo):

Pokud děláte vodu pouze pro použití na pleť, upravte množství tak, abyste si připravili dávku na zhruba týden. Lepší je dělat vždy čerstvou. Uchováváme ji v ledničce.

Pokud ji přeci jen chcete k delšímu použití, konzervujte ji. Stačí do tohoto množství přidat konzervant, třeba 15-20 kapek Cosgardu.

Sušený heřmánkový květ

Heřmánek zalijeme vařící vodou a necháme asi 20-30 minut louhovat. Důležité je nádobu přikrýt, aby nám neuletěly esenciální oleje, které se teplem začnou vypařovat. Po uplynutí doby zcedíme, opět přikryjeme a necháme vychladnout.

Studený výluh přelijeme do uzavíratelné nádoby, přidáme asi lžičku konopného oleje a 6 kapek levandule. Protřepeme a necháme zase ustát. Na hladině se nám vytvoří tenká olejová vrstvička.

Před každým použitím dobře protřepeme, aby se promísila vodová a olejová část a nanášíme na čistý tamponek a otíráme pokožku. Také tím můžeme navlhčit čistou tkaninu a dělat obklady.

 

Heřmánek je skvělý na regeneraci pokožky, její zklidnění, působí protizánětlivě. Celý článek o jeho účincích najdete tady. Konopný olej je vyhlášeným pomocníkem při péči o hodně suchou a ekzematickou pleť. A naše oblíbená levandule? Ta je na všechno :) O ní se dozvíte víc na jejich vlastních stránkách.

dify.cz

7 ks komentářů

    1. Ahoj Sáro, můžeš použít cokoliv máš ráda :) tea tree je hodně univerzální, má hodně podobné účinky, takže určitě dobře poslouží. Já jsem jen prostě zatížená na levanduli, no, já to přiznávám :)

  1. Děkuji za odpověď:) já vlastně nemám ráda ani tea tree ani levanduli co se vůně týče ale je to zázračnej prostředek na akné, lokální umrtvení třeba bolavého zubu nebo proti lupům:) a tak hledám všude možně kam to tea tree zakomponovat aby tolik nevonělo jako když bych si ho dávala na obličej neředěný:)

    1. Tak ho zkus míchat s dalšími. Jeho účinky jsou ale přeci jen tak dobrý, že vůně už je detail :) Do pusy ale dávám hřebíček, čajovník mi hodně nechutná.

    1. Ahoj Katko, určitě můžeš. Tyhle recepty si obměňuj podle sebe, to moje ber hlavně jako inspiraci :). Obecně u těhlech přípravků s běžnými tekutými oleji můžeš zvolit svůj oblíbený olej nebo olej, který má účinky, který potřebuješ.