Esenciální oleje, které vás zbaví bolesti hlavy

Esenciální oleje proti bolesti hlavy

Zbožňuju svoji krabici esenciálních olejů a zrovna tak s nadšením zkoumám, na co všechno ten který můžu použít. Bohužel, někdy to zachází až tak daleko, že jsem ráda, že mě něco bolí a já můžu konečně nějaký vyzkoušet : ).

Tentokrát jsem udělala výzkum na téma esenciální oleje na bolest hlavy. Ta nás může přepadnout z ničeho nic a řešit ji prášky je často naprosto zbytečné. Příčin takové bolesti je mnoho, takže někdy budete muset zkusit různé oleje, protože každý je specialistou na něco. Určitě si to ale časem vychytáte a na tabletky budete moci úplně zapomenout.

Levandule

Pokud sledujete náš blog, levandule vás určitě nepřekvapí. Pro mě je velkým favoritem, a to i co se bolesti hlavy týče. Uvolňuje, uklidňuje – odstraňuje bolest způsobenou stresem, napětím, zrovna tak bolest zapříčiněnou například dlouhým sezením. Tlumí alergické reakce. Má lehce analgetické účinky. Zde jen připomínka k použití – není třeba ředit. Koupit můžete tady.

Máta peprná – peprmint

I olej máty peprné donutí svaly uvolnit se. Chladivý účinek také pomůže. Podle výzkumů se u některých typů bolesti jeho efekt vyrovná klasickému paracetamolu. Máta je tedy další univerzální olej, více detailů najdete tady. Koupit ho můžete tady.

Eukalypt

Eukalyptový olej má velmi podobné účinky jako olej peprmintový. Oba také pomáhají například při bolestech hlavy z nachlazení – pomáhají „čistit“ hlavu od rýmy. Koupit můžete tady.

Bazalka

Bazalka je dobrá pro své analgetické účinky. Funguje i jako přírodní antidepresivum. Hodí se všude tam, kde mají bolest na svědomí nervy či stres nebo psychické vyčerpání. Raději se mu vyhnout v těhotenství.

Římský heřmánek

Tento druh heřmánku pomůže od bolesti hlavy díky svým sedativním účinkům. Může fungovat i proti migrénám a je vhodný hlavně ve večerních/nočních hodinách. Pokud máte jakýkoliv jiný druh heřmánku, efekt bude velmi podobný. Koupit ho můžete tady (v jojobě)

Jak esenciální oleje proti bolesti hlavy použít?

Asi nejlepší způsob, jak esenciální olej použít, je rozředit ho v čistém rostlinném oleji (vybrat si můžete tady) a pak jím masírovat oblast, kde je bolest nejsilnější. Dobře také funguje lehké vmasírování oleje do spánků. Samozřejmě i inhalace bude mít svůj efekt a bude příjemná.

 

dify.cz
hledáte ty nejvymazlenější, přesto však jednoduché recepty na kosmetické produkty? mrkněte na moje ebooky