Božské domácí kosmetické basics - ebook o výrobě kosmetiky | DIFY blog

Už máte svůj vlastní balzám na rty, krém nebo zubní pastu?

Chcete se pustit do výroby vlastní kosmetiky? Zvažujete, zda by to stálo za to? Nebo jen hledáte ještě lepší recepty?

Ebook Božské domácí kosmetické basics

Vyladěné jednoduché recepty na všechny základní kosmetické produkty denní potřeby. Jen z malého počtu surovin a často připravitelné za pár minut. Od autorky dify.cz.

koupit ebook

Baví vás hliníkové antiperspiranty a krémy z ropy? Lepkavé balzámy na rty i tělová mléka, která vydrží pět let ve skříni? Baví vás luštit hádanky při čtení složení produktů a hledat loga potvrzující, že při vývoji nebyl produkt testován na zvířatech? Umíte se všech těchto nepříjemností zbavit a “jít si po svém”?

Já ano, ale ještě si živě vzpomínám na chvíle, kdy jsem nevěřila, že najdu náhradu antiperspirantu. Nebo jsem netušila, čím si budu mýt vlasy. Po každém mytí se mi totiž na krku objevila vyrážka. A dneska už v drogerii nemusím kupovat vůbec nic. Vyrobím si všechno, co potřebuju. Za pár korun. Dost často za pár minut. A když chci, tak i bez přemýšlení :).

A právě o tom je tento ebook. Vměstnala jsem do něj to, co jsem za čtyři roky poznala. A vylepšila to spoustou dodatečných průzkumů, testování, propočítávání. Zabalila jsem to do úhledného balíčku k okamžitému použití, abych vás takového dlouhého putování ušetřila.

jak vyrobit domácí kosmetiku snadno a rychle? výroba domácího krému snadno a rychle výroba domácí zubní pasty do tuby jednoduchá výroba mýdla na tělo i vlasy

jak ebook vypadá?

V ebooku najdete v koncentrované podobě teorii o výrobě a ingrediencích a sbírku receptů. To nejdůležitější, co potřebujete vědět a co vám bude k výrobě stačit.

Fungl nové recepty, které na blogu nenajdete. Navrhovala jsem je, propočítávala, testovala, upravovala, znovutestovala a vylaďovala tak, aby byly skutečně vymazlené.

co se v ebooku dozvíte, naučíte?

V ebooku se dozvíte vše o základních kosmetických surovinách. Naučíte se je používat a vyrábět si z nich následující produkty: mastičku a univerzální kelímek, lehký a hutnější krém, šlehané bambucké máslo, tuhý deodorant v tyčince, pudrový deodorant, tělový peeling, čistící skorogel, dvoufázový odličovač (vhodný i pro oči), pleťové tonikum, pleťové sérum, pleťový krém s karité, jílová maska, balzám na rty v tyčince i kalíšku, zubní pastu v tubě a mýdlo (na tělo, obličej i vlasy).

Na to všechno vám bude stačit relativně malý počet surovin, které určitě seženete všechny na jednom místě. Takže žádné zdlouhavé a komplikované objednávání.

Kompletní obsah ebooku si můžete prohlédnout tady.

Plus u ebooku naleznete taky přehledy, kterými vám chci výrobu kosmetiky ještě více usnadnit. Přidala jsem proto přehled 20 úžasných esenciálních olejů s uvedením jejich účinků a použití a tabulku pro jejich dávkování. A také tabulku pro dávkování konzervantu - Cosgardu, který se v domácí kosmetice hodně používá.

a kdo že to vlastně jsem?

Jsem velká propagátorka jednoduchých řešení z přírody. Na jaře roku 2013 jsem spoluzaložila blog dify.cz a od té doby jsem obrátila svůj život naruby. Prostřednictvím blogů se dělím o svoje objevy. Poznávám skvělé lidi i sebe sama. Hledám cesty, jak se dá žít lépe, příjemněji, smysluplněji.

A přiznám se bez mučení, už nějakou dobu mě ovlivňuje přístup zvaný minimalismus. V jistých ohledech jsem byla minimalistou i dříve. Ovšem teď už chápu, proč jsem se v některých aspektech jako minimalista chovala, proč je tak osvobuzující, proč nám dává křídla. O to více oceňuji možnosti, které nám výroba vlastní kosmetiky dává. Protože ano, objevení, jak snadno umíchat vlastní bezpečný deodorant nebo zubní pastu, mi ohromnou svobodu.

jak jsem ebook psala?

Zaměřila jsem se na produkty, které skutečně potřebujeme a používáme.

Cíl jsem si dala jasný: výrobky musí být pohodlně použitelné. Komfort je důležitý.

Vzala jsem recepty, které se mi během let osvědčily, a ještě více jsem je vymazlila. Šla jsem na jádro produktu a zbavila recepty nepotřebných surovin. Přidat ingredience pak můžeme vždycky, pokud máme chuť.

Uvědomila jsem si, co mě při výrobě nebo používání kosmetiky otravovalo, a tomu jsem se obloukem vyhnula.

Udělala jsem uzavřený seznam základních surovin a na těch surovinách všechny recepty postavila. Čili rozhodně v receptech nepotkáte exotické drahé ingredience, navíc ty běžné ingredience se opakují napříč recepty. Vás nákupní seznam tedy bude docela krátký, o to spíš, že některé položky už máte doma.

co v ebooku nenajdete?

Při jeho sestavování jsem vycházela z toho, co mně samotné na knihách/ebookách nevyhovovalo.

V ebooku tedy nejsou...

 • recepty na zbytečné výrobky, které nepotřebujeme
 • složité recepty
 • recepty využívající drahé nebo těžko dostupné suroviny
 • varianty jednoho a toho samého produktu k “nafouknutí” obsahu

pro koho je tento ebook?

Zajímá vás, jestli je ebook užitečný zrovna pro vás? Je pro vás jako dělaný, pokud...

 • se odhodláváte k výrobě kosmetiky a nemůžete se rozhoupat
 • už jste vyrábět kosmetiku zkoušeli, ale nepovedlo se to podle představ, nepřesvědčilo vás to
 • byste kosmetiku vyrábět chtěli, ale recepty se vám zdají složité a seznam k nákupu ingrediencí dlouhý
 • nechcete trávit čas hledáním receptů a procházením blogů
 • hledáte snadno dostupné a použitelné alternativy ke komerční kosmetice

Taky ale pro vás bude velmi přínosný, pokud

 • si říkáte, jestli lze kosmetiku vyrábět ještě lépe a zároveň zachovat její jednoduchost. Jde udělat zubní pastu do tuby? A deodorant do tyčinky, místo do kalíšku?
 • chcete mít všechny základní recepty po ruce a pohromadě
 • už si něco vyrábíte, ale chcete si vyrobit kompletní kosmetickou výbavu
 • chcete ucelenější pohled na výrobu jednoduché, avšak plnohodnotné kosmetiky
 • hledáte možnosti, jak si výrobu zjednodušit
 • potřebujete základní recepty, které si snadno vylepšíte podle potřeby
 • preferujete jednoduché dobře fungující produkty před produkty z mnoha surovin nebo speciálních ingrediencí

pro koho tento ebook není?

Pokud hledáte široký výběr receptů, recepty využívající speciální ingredience nebo pokročilejší technologické postupy, pak tento ebook pro vás pravděpodobně nebude to pravé ořechové. Recepty jsou skutečně koncipovány jako co nejjednodušší, ale 100% funkční.

proč si vyrábět domácí kosmetiku?

 1. 1

  Máme pod kontrolou, co používáme. Žádné chemické koktejly, žádné laciné nekvalitní suroviny. V naší kosmetice použijeme jen kvalitní ingredience se širokým spektrem pozitivních účinků.

 2. 2

  Nemusíme používat žádné dráždivé nebo potenciálně nebezpečné látky.

 3. 3

  Pro ekzematiky, alergiky, pro všechny s citlivou pokožkou vyrobíme bezpečnou kosmetiku pro každodenní použití. A taky pro ty, kteří potřebují snížit zátěž těla chemickými látkami.

 4. 4

  Doma vyrobená kosmetika je ve srovnání s kvalitní přírodní kosmetikou o mnoho levnější.

 5. 5

  Vyrábíme si vše na míru - v takovém složení a množství, které nám vyhovuje.

 6. 6

  Snadno si vyrobíme kosmetiku veganskou, pokud chceme.

 7. 7

  Víme, že naše kosmetika nebyla testovaná na zvířatech.

 8. 8

  Složení naší kosmetiky neřídí marketingové a nákladová politika korporací, ale naše potřeby.

Jaké je to… si vyrábět vlastní kosmetiku?

Je to… jednoduché, rychlé, uspokojující, osvobozující. Stačí k tomu pár surovin a chuť se do toho pustit.

jak to, že to funguje? jak je možné si kosmetiku připravit doma?

Původně se kosmetické produkty také vyráběly z přírodních látek po malých množstvích. Výrobu mýdla nebo krémů zná lidstvo už dlouho. Je tak snadné oprášit staré postupy a receptury a zároveň využít poznatky dnešní doby. Zrovna tak lze v současnosti bez problému zakoupit základní suroviny pro výrobu kosmetiky. Nikdy to tak nebylo jednodušší!

Při výrobě kosmetiky využíváme několika principů, díky kterým můžeme připravit skvěle fungující produkt se slušnou trvanlivostí. Přitom je většinou 95-100 % produktu tvořeno čistě přírodními látkami. Ta zbylá procenta představují ingredience, které byly z přírodních surovin vyrobeny a byly autoritami schváleny pro použití v přírodní kosmetice.

FAQ aneb jaké otázky vás možná napadají...

Ale já na to nemám čas! Jak to asi mám udělat?

Výroba kosmetiky je skutečně rychlá, většinou je otázkou minut. Výrobou vlastního produktu strávíme mnohem méně času než návštěvou obchodu nebo vyhledáním výrobku na internetu. Nejvíce času ušetří informace. Pokud máte jednoduchý spolehlivý recept po ruce, máte vyhráno.

Co když na to nemám peníze? Je to drahé!

Naopak. U doma vyráběné kosmetiky platí: za málo peněz hodně muziky! Základní verze výrobků lze vyrobit za pár korun. Jen na nás záleží, jaké, tedy jak drahé suroviny zvolíme.

Kolik stojí výroba domácího krému?

Ano, je tu jedno ale. V začátku je potřeba nakoupit suroviny a ty se prodávají po balení, ne po jednotlivých gramech. Proto jsem výrobky sestavila tak, abychom používali jen omezený počet surovin.

Co když nejsem šikovná?

A jak se měří šikovnost? :) Všechny recepty jsou opravdu jednoduché a v podstatě s nimi není co zkazit. Některé dokonce spočívají třeba jen ve smíchání dvou ingrediencí.

Navíc, po prvních úspěších budete mít ohromnou radost, že se vám to povedlo, a možná zjistíte, že to s vaší nešikovností vůbec není tak žhavé.

Co když mi ty produkty nebudou vyhovovat?

Bohužel, toto riziko existuje vždy a u všeho. Ale u domácí kosmetiky máme spoustu možností, jak výrobek dále upravit. Velikou výhodou produktů podle ebooku je, že jsou velmi podobné jejich komerčním protějškům z obchodu. Pasta je v tubě, deodorant v tyčince, krém v dózičce. Vlastně, některé produkty se mnohem více podobají klasice z obchodů než DIY výrobkům. Takže přechod na přírodní kosmetiku je o to snazší.

Použité recepty lze snadno vylepšit a rozmazlovat se. A nebo si díky nim vytvořit minimalistickou sadu kosmetiky a drogerie.

Jak ho můžu číst?

Elektronickou knihu dodávám v několika formátech, aby si ji mohl přečíst opravdu každý. Formát pdf je nejvhodnější pro prohlížení na počítači a tabletu. Formát epub lze pak otevřít na jakémkoliv zařízení včetně mobilu, někdy je jen třeba stáhnout čtecí aplikaci zdarma. A nakonec formát KF8 (azw3) je dělaný přímo pro čtečky Kindle, s podporou od třetí generace Kindlu (na trhu od 2010).

Jak ho můžu koupit?

Stačí kliknout na tlačítko o pár řádků níž a budete přesměrováni do nákupního formuláře. Technicky je prodej zajišťován systémem Simpleshop, díky kterému lze pohodlně ebook koupit a stáhnout. Platbu lze provést online kartou přes bránu ThePay a nebo převodem na účet. Obě služby poskytují české firmy.

Klidně ho můžete koupit z mobilu, odkaz na stažení ebooku vám přijde také na email.

řekli o mém ebooku...

Po rozhodnutí začít vařit domácí kosmetiku mi bylo jasné,že bez základních taháků to nezvládnu.Rozhodla jsem se pro e-book z Dify.cz. Je přehledný a logicky uspořádaný(suroviny,pomůcky a veškeré další nezbytnosti a samozřejmě recepty). Nejvíce na něm oceňuji jednoduchost receptů,úspěch je pak téměř 100% zaručen.
Rozhodně ho mohu doporučit a velice děkuji autorce Pavle i za následné speciální rady.

Magdaléna Trytová, Příbram (ebook Božské domácí kosmetické basics)

Ebooky jsou nabité informacemi a zároveň napsané velmi přístupnou formou, neodradí ani úplného začátečníka nebo maminku na mateřské s minimem času. Navíc k samotné výrobě postačí základní pomůcky. Nenahraditelným pomocníkem jsou pak přehledné tabulky s dávkováním konzervantu nebo s účinky jednotlivých esenciálních olejů, vše na jednom místě, úžasný šetřič času. Mými favority jsou recepty na tuhý deodorant se včelím voskem a bělicí pudr na zuby, skutečně fungují.

Denisa Žáková, Milán (ebooky Božské domácí kosmetické basics a Božská domácí kosmetika)

Objednala som si od Vás ebooky Božská kozmetika I. aj II. a niektoré recepty som už aj vyskúšala. Sú naozaj skvelé. Takisto sledujem Váš blog, kde čerpám veľa infomrácií pri výrobe mojej domácej kozmetiky, s ktorou začínam.

čtenářka M. (ebooky Božské domácí kosmetické basics a Božská domácí kosmetika)

... Ja taky miluju jednoduchost a tak sem si minuly tyden koupila ty tve 2 ebooky :) je to pro me asi nejlip a nejjednoduseji zpracovana kniha co sem zatim cetla :) mela jsem problem utridit si informace napr o konzervantech a emulgatorech a diky temhle kniham uz mam jasno takze skvělá prace a diky ;)...

... Jako přírodní kosmetiku už si doma vyrábím nějakých pár let ale je stále co objevovat a nikde jsem nenašla tak krásně uceleně a jednoduše ty nejdůležitější informace až u Tebe ;) A doplňující taháky a tabulky jsou opravdu top a už si na ně vymýšlím v novém bytě nástěnku :)...

Martina Pechancová (ebooky Božské domácí kosmetické basics a Božská domácí kosmetika)

garance spokojenosti

Pokud do 14 dnů od zakoupení zjistíte, že ebook pro vás přínosný není, dostanete svoje peníze zpátky. Stačí napsat email, že nejste spokojeni, a peníze vám automaticky vrátím.

Teď už stačí opravdu málo k tomu, abyste si mohli vyrobit svoji vlastní přírodní kosmetiku. Tento jeden ebook vám bude stačit k tomu, abyste mohli jednoduše a levně vybavit sebe i své blízké zdravou kosmetikou, kterou budete rádi používat.

Ebook stojí 349 korun. Pokud si jinak kupujete kosmetiku tohoto typu, cena ebooku se vám vrátí s prvními pár výrobky a pak už jen šetříte.

Sdílet na...

můj ebook č. 2

ebook s recepty na výrobu kosmetikyPokud už si kosmetiku vyrábíte, mohl by vás zajímat můj druhý ebook s vychytanými recepty na produkty jako je šampuk, šampon, slupovací maska nebo holící gel. Najdete ho tady

.

nejste si jistí, jestli do ebooku jít?

Možná si právě nejste jistí, jestli do ebooku chcete jít. Možná jste na dify.cz poprvé a třeba mě neznáte. To vůbec nevadí. sledujte chvíli blog dify.cz a facebook a rozhodněte se až pak!:)

Pokud máte ještě jakékoliv dotazy či připomínky, můžete mě kontaktovat na pavla@dify.cz nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.