Jednoduchý krémový deodorant s bambuckým máslem

Recept na přírodní deodorant bez hliníku

Bude to asi rok, co jsem nesáhla na jediný kupovaný deodorant nebo antiperspirant. Používám jen deodoranty vlastní výroby a jsem ohromně spokojená. Pokaždé se snažím udělat novou verzi, otestovat novou složku nebo nové poměry a sledovat, jak se chová. Tentokrát jsem neměla moc času na vymýšlení si, tak jsem sáhla po jednom z kosmetických zázraků – po bambuckém másle. To dodá deodorantu krásnou krémovost.

Co potřebujeme:

Měřeno odměřovacími lžičkami (zajímají nás objemové jednotky, ne váhové :))

Suroviny spolu utřeme v krém. Další možnost je olej a máslo rozpustit a vmíchat sodu a škrob, nakonec i esenciální olej, poté nechat ztuhnout.

Esenciální olej plní zase funkci 1) antibakteriální a za 2) dodává vůni. Pokud tedy máte svoji oblíbenou směs esenciálních olejů, klidně ji použijte. Musí se ale jednat opravdu o esenciální oleje, nesmí to být na vodní bázi.
No a za 3) to může mít aromaterapeutické účinky.

Ještě malá poznámka k nádobce… většina nádobek má šroubovací víčko. Pokud chcete deodorant nosit s sebou, dávejte si pozor na zbytky deodorantu střádající se v záhybech. Jelikož deo obsahuje maličké pevné částečky, tyhle částečky se často hromadí v záhybech a víčko tak špatně těsní. Může se pak stát, že za teplého dne netěsnící víčko způsobí vytečení trošky přípravku do tašky. Takže hlídat a čistit, ať je to bez nehod :)

Přírodní deodorant s kokosovým olejem a bambuckým máslem

dify.cz

14 ks komentářů

  1. joo, tenhle určitě jo, je skvělej, ale kamenec bych nezkoušela. Taky obsahuje hliník, právě hliník ho dělá funkční. Některý zdroje tvrdí, že prej v týhle formě to není problém. Ale já osobně nebudu spolíhat na zdroje, který neznám, a nevyplatí se mi to zkoumat.
   Jinak s bramborovým škrobem ho taky dělají, i s tapiokou… a tentokrát poměry objemově, jdu to dopsat, dííkxy :)

 1. Díky za recept, jak bude chvilka, ráda bych jej zkusila :) Už jsem zkoušela přírodní deodorant se stejným složením, jen si nepamatuji poměry surovin. Ale po použití jsem za chvilku měla v záhybech podpaždí nahromaděné bílé cucky buď sody nebo škrobu, což mě celkem odrazuje a nevypadalo to vábně :) Jak prosím vypadá po použití u tebe? Rozetře se a není vidět? Nebo jsem ho asi použila moc, no nevím…

  1. Ahoj Hannah, něco podobnýho se mi trošku dělo ze začátku u mýho úplně prvního. Těžko ale říct, čím to bylo, skoro bych řekla, že prostě nezkušeností. Počítám, že jsem toho dávala víc, pro jistotu :) Tenhle se rozetře krásně, má krémovější konzistenci oproti deu jen s kokosákem. Je to cítit i na prstech. Zkus si udělat opravdu malinko a vyzkoušej to. Dobrý je testovat nanášení menšího množství, když seš třeba doma. Tak zjistíš, jaký minimální množství ti stačí k plnýmu účinku :)

  1. Ahoj Ivo, jojo, kamenec je taková malá past :). Nikdo nám nezaručí, že je bez problémů, akorát nám ho prodaj s pěknou nálepkou.
   Jsem ráda, že se podle těch návodů dá něco připravovat :D… někdy se to dost těžko dává dohromady, protože já sama nemam úplně ráda přesný měření (většinou) a pak pocit bezradnosti, když se to nedaří. Takže spíš hledám principy než zcela přesný množství.

  1. Ahoj Lenko, moc díky za komentář! Už jsem párkrát slyšela, že někomu tenhle typ deodorantu dělal fleky. Mně se to zatim nestalo, aspoň jsem si toho nikdy nevšimla. Každopádně vždycky dobře roztírám, i trošku do stran od podpaží a vlastně do úplnýho vetření. Napadá mě zkusit zaexperimentovat, zkusit toho dát míň a sledovat, kdy a jak to ty fleky začne dělat. Třeba to způsobuje nějaká maličkost. Jinak je ještě možnost dát do toho víc škrobu, tím se stane „sušší“, ale přidávat to po trošičkách

    1. Ahoj Ladko, do kosmetiky se používá ne nano ZnO, osobně si myslím, že nano verze nebude ani možná běžnýmu člověku prodejná a každopádně je vyráběná drahou technologií, což se promítne i do ceny. Navíc, nano verze se pozná, protože výrobek s ní netvoří na kůži klasickou bílou vsrstu. Takže já bych z toho použít klasický ZnO strach rozhodně neměla :).

  1. Ahoj Moniko, za to může ten kokosák :). Asi bych vmíchala ještě trošku bambuckýho a sody. A nebo ještě jednodušší je odlít z toho ten tekutý kokosák a použít ho do dalšího deáče, až nebudou ty tepla. Na účinek by to nemělo mít vliv, jen pokud bys měla pocit, že Tě to dráždí (bude vyšší koncentrace sody), tak přidat ještě trošku bambuckýho do toho, aby se to zas naředilo…
   Jinak v lednici by to možná ztuhlo zas až příliš :)
   Jinak PS: vidim, že to pár předchozích komentů ponechalo ke schválení – občas to dělá, když tam je odkaz, tak to systém nechá pro ruční schválení adminem…. Tak jsem ten odkaz překopčila do toho schválenýho komentu, ať ostatní mrknou :)