Domácí pleťová voda z ovesných vloček: mimořádně snadná a účinná

Domácí pleťová voda z ovsa

Oves je jedním z mých znovuobjevů. Už o něm nějakou dobu vím, jen jsem se nikdy nedostala k tolika detailům a hlavně delšímu testování na vlastní kůži. Už ho konečně skutečně pravidelně používám a čekala jsem na chvíli, kdy budu moci říct s jistotou „ano, funguje to!“.  Ten okamžik nastal.

Čerstvá pleťová voda z ovsa

Oves, respektive ovesné vločky, jsou skvělou surovinou pro výrobu kosmetiky, obzvláště té čerstvé.  Já si z nich připravuju pleťovou vodu asi tak na týden. Je vždy čerstvá a změnu si dopřávám přidáním dalších ingrediencí do každé dávky.

Na základ potřebujeme: asi lžičku ovesných vloček a převařenou vodu a malou lahvičku.

Dále můžeme přidat: esenciální oleje dle našeho výběru nebo rostlinné oleje. Pokud vám chybí inspirace, zkuste cedrové dřevo, najdete ho u nás v eshopu. To mám teďka já a je božské.

Postup naprosto jednoduchý – smícháme vločky s vodou, případně přidáme další ingredience – esenciálního oleje dáme tak dvě kapičky. Uložíme do ledničky. Před každým použitím protřepáme. V ledničce uchováváme tak týden. Množství si vychytáme, abychom měli dávku tak akorát na ten týden.

Účinky ovesných vloček na pleť

Určitě vás zajímá, jak na vaši pleť bude oves působit. Pleť vyčistí, zbaví ji nadbytečného oleje a bakterií, pomůže odstranit odumřelé buňky. Mastnou pleť tak šetrně vyčistí, suchou zklidní a zbaví ji pnutí. Zmírní pálení, projevy vyrážek, v mnoha případech působí pozitivně na ekzémy, pomůže odstranit zarudlost.

U mě samotné je výsledkem hebká, hydratovaná pleť s minimem pupínků. A navíc, naprosto miluju vůni ovsa!

Další plus domácí ovesné vody?

Ještě tu jsou tři významná plus, která dělají ovesnou vodu ještě zajímavější:

 1. Cena. Zkusí někdo spočítat, na kolik vyjde kvalitní pleťová voda (= se stejně dobrými účinky) na půl roku? A na kolik tahle domácí z ovesných vloček?
 2. Přírodní, pod kontrolou a bez alergenů. Přesně tohle je velmi důležité, už minimálně kvůli stále častějším alergiím a citlivosti. Vše je přírodní, minimálně průmyslově zpracované. A sami si tam dáme to, co je pro nás bezpečné.
 3. Nemusíme sledovat akce, ani kolik máme na dně lahvičky. Ovesné vločky máme pořád po ruce, nikdy tedy nezůstaneme bez své oblíbené pleťové vody :)
dify.cz

14 ks komentářů

  1. Ahoj Sabino,
   pleťovou vodu můžes použít už za pár minutek. Mnohé dámy si aplikují ovesné vločky jednorázově ihned po namočení a jsou nadmíru spokojené s výsledky. Je hodně ovesných „produktů“ a budou objektem mého zkoumání, takže určitě toho na našem blogu k tématu ovesné vločky přibude :) Pavla

  1. Ahoj Jitko, já to dávám od oka, jakože hodně od oka :) malá lahvička na týden má asi 15 ml tuším. Jinaḱ někdy si to dělám i v kalíšku těsně před, prostě trošičku vloček a trošičku vody. Je to hlavně o tom, aby to bylo příjemný. Dávám vlažnou vodu, i tady je to o příjemnosti a případně o dalším zamýšleném efektu, pokud to použijeme okamžitě. Neexistuje univerzální recept :)

 1. Milá Pavlo,
  díky moc za Tvůj web, na který jsem narazila náhodou, protože mám ráda, když si něco mohu vyrobit sama z dostupných zdrojů. Kromě jiného jsem začala rooibosovou pleťovou vodou, která je moc fajn. Jen do té chvíle, než jsi zveřejnila článek o ovesných vločkách. Hned jsem vyzkoušela a pleťovou vodu používám už týden a jsem nadmíru spokojená, ba přímo ohromená. Díky za Tvé zkušenosti, sečtělost, vzdělanost a odborně zajímavé články ke každému Tvému tématu.

  1. Ahoj Hano, moc děkuju za komentář! A mam velikou radost, že už máš svoje favority :). Pokud jsem Ti k tomu jejich nalezení dopomohla já, tak můžu říct: „mise splněna“. Určitě objevíš ještě spoustu dalších super věcí, ono toho je tolik, že je pořád co objevovat a nad čím se divit (já se teda někdy fakt divím :)), v tom nejlepším slova smylu