Zázračný kelímek na zimu do kapsy

Zázračný kelímek s medem

Začíná zima a s ní pomalu přicházejí vysušené popraskané rty, suché lokty a podobné drobnosti, které znepříjemňují život. Abychom o rty a pokožku správně pečovali, vyrobíme si zázračný kelímek, který lze využít jako SOS pro naše rty, pleť, ale i ruce, lokty a podobně. Obsahuje jen ty nejlepší složky!

 

Na 1 malý kelímek je potřeba:

  • 1/2 – 1 lžička včelího vosku (koupit)
  • 1 lžička kokosového oleje (koupit)
  • 1 lžička bambuckého másla (koupit)
  • 3 kapičky éterického levandulového oleje (koupit)
  • kapka medu – opravdu jen malinko

V malém plechovém hrníčku na velmi mírném plameni rozehřejeme vosk a bambucké máslo. Přidáme kokosový olej a dobře promícháme. Odstavíme a necháme chladnout, přidáme 3 kapky levandulového oleje a čas od času promícháme. Po dosažení krémové konzistence přidáme trošičku medu a opět promícháme. Směs přendáme do připraveného kelímku a necháme vychladnout.

Dle množství použitého vosku bude mít směs tužší či řidší konzistenci. Tuhost závisí také na teplotě, jelikož kokosový olej je při pokojové teplotě tekutý až krémový, ale v chladu tuhne. Aby byl zázračný kelímek užitečný v zimních dnech, je vhodnější spíše řidší krémová konzistence.

PS.: na tyhle produktíky se skvěle hodí hliníkové kalíšky.

Výroba zázračného kelímku

dify.cz
hledáte ty nejvymazlenější, přesto však jednoduché recepty na kosmetické produkty? mrkněte na moje ebooky

4 ks komentářů

  1. Nádhera, miluju domácí výrobu, právě jsem ukuchtila zázračný kelímek – balzám na rty, jen s rozdílem silice – došla mi levandule, tak jsem ji nahradila meduňkovou. A spokojenost veliká! Ze zbytku z kastrůlku jsem si namazala ruce a úleva – mám jemňoučké ručičky a ještě k tomu nádherně voní. Uvidím, jestli si kelímek nenechám u nočního stolku…před spaním si namažu ruce i rty a uklidňující vůně meduňky mi pomůže i k lepšímu usínání….Vážně zázračný kelímek:-) Děkuji moc za recept!

    1. Cobramono, moc diky za koment! A mam velkou radost, ze jsi spokojena :) Medunka je taky super, je to moje kamoska, kdyz nemuzu spat… nechat ji na nocnim stolku v tyhle podobe je genialni napad! Plus teda funguje i proti nekterym pijakum krve :-D

    1. Ahoj Barboro, nekazí se určitě, med má právě super výdrž a sám je tak trochu konzervant :) Jen je někdy problém s jeho rozmícháním ve výrobku, že klesne ke dnu… tak to do vytuhnutí občas promíchat